Музей-заповідник Миколи Гоголя
Микола Гоголь дуже багато зробив для російської культури. Але немає сумнівів, що і за походженням і за духом він був українцем. Ще завдяки Гоголю Полтавщина міцно асоціюється з містикою та чарами. Здавалось, звідки це все взялося? Вакула верхи на чортові, Вій та панночка, листя папороті та прокляті скарби? Але якщо потрапити у Гоголеве, де знаходиться садиба родини Яновських-Гоголів, то дуже багато питань отримують свою наочну відповідь.
Ця місцина так і дихає таємницями та чарами. І музей-заповідник Миколи Гоголя цю атмосферу ретельно зберігає та підтримує. Звісно, часи змінились, давно вже немає потаємних місць і люди не переповідають казки про «нечисту силу», але іноді так і хочеться зануритись в атмосферу загадок та таємниць.
Гоголівські місця Полтавщини [Текст] : туристично-екскурсійний маршрут. Метод. посіб. / авт-розробники: В. Ф. Волосков, Р. О. Волошин, А. А. Чернов; відділ з питань туризму і курортів Полтавської Облдержадміністрації. - Полтава : Полтава, 2009. - 98 с. : фотогр.
Хурса, Володимир Васильович. Славетні у Гоголівському краї [Текст] : історико-краєзнавчі нариси, полеміка, публіцистика / В. В. Хурса. - Полтава : Полтавський літератор, 2011. - 367 с. : фотогр.
Пилипенко, Василь. Перший млинець – нанівець [Текст] / Василь Пилипенко // Вечірня Полтава. - 2014. - № 13, 26 бер. - С. 12
Куровець, Іванна. У пошуках гена Гоголя / Іванна Куровець // Урядовий кур'єр. - 2016. - № 142, 30 лип. - С. 9
Король, Ніна. Містика в маєтку Гоголя: чому варто приїхати туди вночі [Текст] / Ніна Король // Коло. - 2017. - № 38, 21-27 вер. - С. 12