Віктор Дейнега
У Полтавському музеї важкої бомбардувальної авіації можна посидіти у кріслі пілота стратегічного ракетоносця ТУ-160, найпотужнішого бойового літака у світі. Загалом у СССР їх було випущено 32 і 19 із них базувалися в Україні. Вижив один,вісім віддали у 1900-х роках Росії за газові борги, а решту утилізували, бо ж відмовлялися від ядерної зброї. Пілоти називали ТУ-160 «Білим лебедем», а у класифікації НАТО він числився під прізвиськом «Bleckjack»-«Довбня».
Єдиний в Україні такий літак плюс іще вісім інших вдалося зберегти завдяки зусиллям Віктора Дейнеги, директора музею, і його однодумців. Пан Віктор і сам колишній офіцер розформованої у 1990-х авіаційної дивізії стратегічної авіації, тому його розповіді про ті часи жваві та емоційні.
Один із найцікавіших розділів музею присвячений операції «Френтик», що відбулася під час Другої світової війни, уночі з 21 на 22 червня 1944 року. Саме полтавський аеродром став одним із опорних пунктів човникових бомбардувань Німеччини, які здійснювалися американськими літаками з аеродромів Великої Британії, Італії та СРСР.
У відповідь Люфтваффе здійснило авіаналіт на полтавський аеродром, куди приземлилися для заправки 73 американські важкі бомбардувальники В-17, після якого 44 літаки було знищено, боєздатними залишилися лише 9. Американці звинуватили в цьому радянську протиповітряну оборону. І мали рацію, адже Сталін відмовився від забезпечення ППО силами союзників. У результаті в Полтаві американська далекомагістральна військова авіація понесла найбільші втрати за всю Другу світову.