Решетилівський край
Славиться Полтавщина й іншими видами ремесел. З кінця XIX ст. Решетилівка стала одним із центрів народного ткацтва, килимарства, і вишивки. Відомою на всю Україну є Решетилівська майстерня художніх промислів, яка продовжує традиції ткацької майстерні, заснованої Полтавським губернським земством в 1905 році. Решетилівщина є осередком народної творчості, яка відома і за межами України. Вона є лідером по виготовленню сучасного національного гобелену і визнаним осередком створення ексклюзивних виробів ручного вишивання, що характеризують Полтавщину.
Самобутні, створені на основі народних традицій килими, вишиванки, ткані вироби прославили Решетилівський край, експонувалися і продавалися по всьому європейському континенту та за океаном, прикрашають чимало музеїв, державних резиденцій, культурних установ, готелів і ресторанів.
Яскравим прикладом вдалого оформлення сучасного інтер’єру є створення декоративних гобеленів для великої зали Українського Центру та бізнесу в Афінах (Греція). Автором ідеї цього проекту є Посол України в Греції Цибух Валерій Іванович. Художнє вирішення гобеленових творів виконано під керівництвом Бабенка Олександра Олексійовича (Полтава).
Самобутньою, оригінальною і неповторною «візитівкою» України і решетилівського краю у Раді Європи є гобелен нашого земляка, Народного художника України, лауреата Державної премії ім. Т. Г. Шевченка Леоніда Товстухи «Народжені рідною землею». Переконатися у цьому на власні очі мав змогу під час відвідування штаб-квартири Ради Європи у місті Страсбурзі доктор наук з державного управління, професор Полтавського університету економіки і торгівлі Ігор Козюра.
«Один із останніх гобеленів Леоніда Самійловича, котрий на думку фахівців, став справжньою легендарною особистістю, художником світового рівня і вписав славну сторінку в історію українського мистецтва», щиро і щемно розповідає європейцям про палку синівську любов видатного митця до неньки України і своєї малої Батьківщини – Решетилівки, здатних народжувати неземну красу» – зазначив вчений.
Килим «Дерево життя» з 1969 року прикрашає блакитну залу штаб-квартири ООН в Нью-Йорку. Виготовила його майстриня Бабенко Надія Несторівна (1926) – заслужений майстер народної творчості України з 1976 року, лауреат Державної премії України ім. Т. Шевченка, кавалер ордена Княгині Ольги III ступеня. Надія Несторівна закінчила Кролевецький технікум народних промислів. В Решетилівці працювала головним художником фабрики художніх промислів і викладала у Решетилівському художньо-професійному училищі. Вона учасник Всеукраїнських та міжнародних виставок. ЇЇ твори зберігаються в музеях Києва, Полтави, Сум, Канева, Решетилівки.
Гобелени мають не тільки художньо-просвітницьке значення, адже зображують разом з орнаментикою силуети історичних споруд головних міст України, популяризують декоративне мистецтво Полтавщини.
Один з небагатьох, що продовжує славні традиції народної художньої творчості – Решетилівський художній професійний ліцей. За весь час існування він підготував понад 10 тисяч висококваліфікованих спеціалістів з художнього вишивання, декоративного ткацтва, килимарства, пошиву одягу.
Ліцей брав участь у міжнародних, загальнодержавних, обласних виставках. В ньому працюють визнані майстри: Вакуленко Н, В., Пілюгіна Л. М., Вакуленко С, В., Шевчук П. П., Коляка Р. І.
Особливе визнання шанувальників здобули роботи Ніни Іванівни Іпатій –вишивка «білим по білому». Той клубочок долі покотився далеко-далеко… Забілів «Ніжністю» в Австралії, «Лебединою вірністю» засяяв у Канаді, спалахнув «Каштановим цвітом» в Америці. Такі ліричні назви дає майстриня своїм найвишуканішим роботам, що говорять самі про себе.
Зразком решетилівського ткацького стилю є й вироби Литвиненко Альбіни Іванівни. З 1965 по 1973 рік вона працювала майстром ткацької дільниці та творчим майстром по ткацтву на фабриці художніх виробів ім. Клари Цеткін у Решетилівці. З 1973 року – майстром виробничого навчання по ткацтву в Решетилівському СПТУ- 28.
Черненко Тетяна Федорівна займається художнім вишиванням. Член творчого товариства «Художник», збирач зразків українського декоративно-ужиткового мистецтва, авторка проекту «Берегиня». Вона є учасницею фольклорних фестивалів і ярмарків у м. Печеніги, Ніжин, с. Великі Сороченці, організатором проекту виставки «Великдень у Полтаві» (м. Львів, 2007).
Вироби Полтавських митців розходяться по світу, даруючи у кожен дім, родину світло та тепло, возвеличуючи наш мудрий, талановитий народ.