Фільм «Острів скарбів» (2011 р.)
Режисер Іван Титар зняв пригодницький 5-серійний фільм «Острів скарбів», який глядачі побачили восени 2011 року. Перший етап зйомок в січні проходив в м. Кременчуці у місцевому барі «Че Гевара», другий – в лютому в селі Гоголеве у відомому музеї-заповіднику М. В. Гоголя Шишацького району Полтавської області.
Музей-заповідник М. В. Гоголя (раніше Василівка, Яновщина) – батьківський маєток, був відкритий у 1984 році до 175-річчя М. Гоголя. Саме тут народився і провів дитячі та юнацькі роки відомий письменник. Музей входить до Всеукраїнського туристичного маршруту «Гоголівські місця в Україні» та відомий полтавцям і гостям області.
Садиба була відтворена за фотографіями, планами, малюнками листів і спогадів сучасників, оскільки оригінальний будинок був практично повністю знищений під час Другої світової війни. На початку 80-х рр. садиба Гоголів-Яновських була повністю відтворена.
Національний музей-заповідник М. В. Гоголя є перлиною туристично-рекреаційного кластеру «Гоголівські місця на Полтавщині». Гоголівський меморіал площею понад 30 га – це синтез біографічного, літературного й побутового музею, що є, безумовно, рідкісним явищем. Батьківський будинок, флігель, подвір’я і ставки, парк-сад з малими архітектурними формами зачаровують своєю неповторною красою, зберігають домашній затишок і дух гоголівської родини.
Гоголівська садиба – це мальовничий куточок природи, сповнений таємниць, незвичайних пригод і яскравих вражень. Цей потужний науково-культурний центр відомий далеко за межами України. Неодноразово нагороджувався почесними і пам’ятними відзнаками. У 2015 році музей отримав Міжнародну премію імені М. В. Гоголя в Італії за віддане служіння пам’яті письменника, за бережне відтворення і збереження його родової садиби.
Музей-заповідник являє собою комплекс архітектурних і ландшафтно-природних об'єктів, що дають уявлення про епоху, в якій жив письменник: батьківський будинок, флігель, парк-сад із малими архітектурними формами, ставки, могила батьків М. В. Гоголя.
Заповідник є пам'яткою архітектури національного значення і занесений до Державного реєстру нерухомих пам'яток України.
Саме будинок-музей родини Гоголя з цікавим фасадом, колонами і старовинними інтер'єрами підійшов для натурних зйомок любовного трикутнику фільму – між піратом, жінкою і бароном часів 18-19 ст.
Головний герой – пірат Пілігрін (його грає директор Кременчуцького міського палацу культури Сергій Ситник). У декількох серіях він з'ясовує стосунки з життям і зі своєю колишньою коханою Ельвірою, і паралельно грабує фермерів, їздить верхи, фехтує і т. д. Як розповідав заввідділом експозиції Національного музею-заповідника Миколи Гоголя Ярослав Єнко, ігровий фільм знятий за мотивами п'єси «Санта -Крус» швейцарського письменника Макса Фріша.
У фільмі, на відміну від п'єси, мінімум монологів і багато дії, а також фільм має щасливий фінал, адже сценарій для нього переробили - якщо в п'єсі Фріша Пілігрін вмирає від хвороби, то у фільмі він дарує своїй дочці перлину і дивом залишається живим.