Скліфосовський Микола Васильович
Скліфосовський Микола Васильович(1836-1904) – знаменитий хірург, вчений та громадський діяч. Наприкінці XIX століття він придбав маєток ус. Яківцях на околиці Полтави, де з 1871 року, щоліта,відпочивала його сім’я. Маєток Скліфософських називали «Полтавською Швейцарією» - так там було гарно. З 1900 року Микола Васильович постійно жив вЯківцях, де в Губернській лікарні виконував найскладніші операції і був обраний почесним мировим суддею Полтавського повіту.
Скліфосовський ніколи не відмовляв людям у лікарській допомозі. На власні кошти в кінці XIX ст. побудуваву Яківцях, в пам’ять про сина Бориса, школу, де селянські діти навчалися грамоті, сільському господарству, городництву, садівництву.
Так сталося, що помер Микола Васильович в Яківцях. Він похований на церковній площі біля могили сина. 1904 року на могилі вченого було встановлено мармуровий обеліск. 1966 року,під час проведення в Полтаві міжнародного форуму хірургів, біля могили закладено парк, а у 1975 році встановлено гранітну плиту з емблемами медицини.
У 1979 році відкрито пам’ятник М. В. Скліфосовському– гранітне погруддя -на території Полтавської обласної клінічної лікарні.
Він залишив після себе багато праць по хірургії черевної порожнини і військово-польової хірургії, запропонував операцію з’єднання кісток при неправдивих вивихах (замок Скліфосовського), сприяв втіленню в хірургію принципів асептики і антисептики.
Микола Васильович- ініціатор і голова Першого з’їзду російських хірургів, 1884 року обраний Почесним членом Полтавського товариства лікарів.